Spotkania z Fantastyką

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki

Cytadela Syriusza”

zaprasza na

Spotkania z Fantastyką

20 lutego

Fantastyka w XXI wieku: trendy, zmiany, prognozy – Konrad Walewski

Mieszkający na co dzień w Londynie stały współpracownik The Encyclopedia of Science Fiction oraz pierwszy w historii polski juror World Fantasy Award, który odpowiada za przyznanie tej nagrody Andrzejowi Sapkowskiemu za całokształt twórczości i działalności na rzecz literatury fantasy, opowie o tym, co obecnie pisze się w światowej fantastyce i o czym się dyskutuje.

27 lutego

Motywy historyczne w polskiej fantastyce – Damian Podoba

Historia to kopalnia motywów, które wykorzystuje wielu autorów literackich. W ten trend wpisują się również polscy pisarze. Jedni z lepszym, inni z gorszym skutkiem, ale wszyscy w swoich książkach „przemycają” jakąś wiedzę. Kto, jak i po co? Czy jest to wiedza wartościowa? Nad tym będzie rozwodził się prelegent, licząc przy okazji na małą dyskusję.

6 marca

Problem z potworami, czyli dlaczego legendy mogą rozczarować fantastę – Alicja Janusz Krasnoludy okradły sierotkę, zaproszona na przyjęcie wróżka wyrżnęła gości, a wampir nie chciał świecić – ale dlaczego…?

13 marca

Antybaśń w kulturze – Damian `Lemur` Olszewski

Antybaśń jako opozycja dla schematyczności i powtarzalności, czy też łatwy sposób na popularność i godziwy zarobek twórcy? Dowiesz się na prelekcji.

20 marca

Polityka historyczna – Krzysztof Księski & Paweł Litwińczuk – dyskusja

Polityka historyczna stała się ostatnio najmodniejszym tematem społeczno-politycznym w naszym kraju. Czy spór o Holokaust to wojna poglądów o prawdę, czy o coś większego – o pozycję danego kraju we współczesnym świecie, o dominację określonych narracji budujących wyobrażenie o rzeczywistości? Spróbujmy odpowiedzieć na te i inne pytania.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w lokalu Stowarzyszenia przy ul. Lwowskiej 12 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas Niepublicznej Biblioteki Fantastycznej im. Stanisława Lema. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

WSTĘP WOLNY!

Posted in Aktualności, Bez kategorii.

Dodaj komentarz