Fantastyczne Centrum Kultury

Fantastyczne Centrum Kultury powstało na wiosnę 2014r. przy współpracy z Fundacją Teatrikon przy ul. Lwowskiej 12. Początkowo nosiło nazwę „Dom Kultury Narnia”. W 2015 roku rozwijaliśmy działalność tego miejsca, gromadząc kolejne osoby zainteresowane prowadzoną przez nas działalnością . Na początku 2016 roku postanowiliśmy położyć większy nacisk na “fantastyczny” aspekt  prowadzonych przez nas działań i samodzielnie poprowadzić inicjatywę. W ramach FCK tworzymy bogaty, innowacyjny i ciekawy plan spotkań odbywających się regularnie w każdym tygodniu przez cały rok. Skierowane są one głównie do ludzi młodych, wykorzystujących fantastykę i gry bez prądu jako narzędzie do kształtowania wrażliwości kulturowej, rozwijania talentów i umiejętności oraz wszechstronnego rozwoju człowieka.

W programie Fantastycznego Centrum Kultury znajdują się inicjatywy z bogatym doświadczeniem, a także wydarzenia i spotkania o zupełnie nowym charakterze. W ramach programu znajdują się między innymi: cykl spotkań z fantastyką, warsztaty, wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy, i wiele innych.

Rezerwacji sal można dokonać na stronie:

Rezerwacje

Fantastyczne Spotkania Wtorkowe

Zapraszamy na nasze spotkania poświęcone szeroko pojętej fantastyce. Odbywają się w każdy wtorek w Fantastycznym Centrum Kultury przy ul. Lwowskiej 12 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas Biblioteki, która jest czynna w godzinach 16.30 – 20.30. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

Seminaria z Wyobraźni

Seminaria z wyobraźni to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się tematem szeroko pojętej fantastyki.  Początkowo organizowany w różnych dzielnicach Lublina, w różnych filiach bibliotecznych oraz domach kultury, obecnie zaś odbywa się głównie w Fantastycznym Centrum Kultury. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki, publiczności zaś, osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki. Projekt rozpoczął się w 2013 roku. Jak dotąd w ramach tej inicjatywy naszymi gośćmi byli m.in.: Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Stefan Darda, Robert Wegner, Krzysztof Piskorski, Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński oraz Konrad Lewandowski.