Fantastyczne Centrum Kultury

Fantastyczne Centrum Kultury powstało na wiosnę 2014r. przy współpracy z Fundacją Teatrikon przy ul. Lwowskiej 12. Początkowo nosiło nazwę „Dom Kultury Narnia”. W 2015 roku rozwijaliśmy działalność tego miejsca, gromadząc kolejne osoby zainteresowane prowadzoną przez nas działalnością . Na początku 2016 roku postanowiliśmy położyć większy nacisk na “fantastyczny” aspekt  prowadzonych przez nas działań i samodzielnie poprowadzić inicjatywę. W ramach FCK tworzymy bogaty, innowacyjny i ciekawy plan spotkań odbywających się regularnie w każdym tygodniu przez cały rok. Skierowane są one głównie do ludzi młodych, wykorzystujących fantastykę i gry bez prądu jako narzędzie do kształtowania wrażliwości kulturowej, rozwijania talentów i umiejętności oraz wszechstronnego rozwoju człowieka.

W programie Fantastycznego Centrum Kultury znajdują się inicjatywy z bogatym doświadczeniem, a także wydarzenia i spotkania o zupełnie nowym charakterze. W ramach programu znajdują się między innymi: cykl spotkań z fantastyką, warsztaty, wykłady, prezentacje, wystawy, konkursy, i wiele innych.

 

Fantastyczne Spotkania Wtorkowe

Zapraszamy na nasze spotkania poświęcone szeroko pojętej fantastyce. Odbywają się w każdy wtorek w Fantastycznym Centrum Kultury przy ul. Lwowskiej 12 w Lublinie i rozpoczynają się o godzinie 18.00. Około 19.00 rozpoczyna się prelekcja, dyskusja lub konkurs. Spotkania kończą się o godzinie 22.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas Biblioteki, która jest czynna w godzinach 16.30 – 20.30. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry!

Rozwój Fantastycznego Centrum Kultury

Mamy dla Was świetne wieści! Udało nam się zakończyć projekt Rozwój Fantastycznego Centrum Kultury, na który otrzymaliśmy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (50000 zł) oraz Miasta Lublin (5000 zł). Dzięki temu zakupiliśmy na potrzeby naszej fantastycznej działalności szereg bardzo fajnych rzeczy! Wśród nich znalazły się m.in.:

  • 20 stołów i 100 krzeseł
  • 4 zestawy projektor + laptop
  • kilka urządzeń biurowych
  • 6 konsol wraz z 6 monitorami i oprzyrządowaniem, w tym również wieloma zacnymi programami
  • dwa aparaty fotograficzne + dwie kamery z pełnym wyposażeniem fotostudia i oprzyrządowaniem filmowym
  • kilkadziesiąt sztalug wystawienniczych i warsztatowych wraz z kompletem antyraram

Jak widać z powyższego nasze możliwości znacząco wzrosły! Mamy okazję organizować dla Was kolejne fantastyczne imprezy. Pierwsze spotkanie z nowym sprzętem będziecie mogli odbyć już za chwilę, pojawiając się na Lubelskich Dniach Fantastyki. Jeśli nie uda Wam się dotrzeć, szukajcie naszych kolejnych inicjatyw. 

Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miastu Lublin za wsparcie naszych działań! 

Tygodniowy Rozkład Jazdy Fantastycznego Centrum Kultury