O stowarzyszeniu

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” jest organizacją pozarządową i jednocześnie klubem fantastyki, posiadającym status organizacji pożytku publicznego (OPP). LSF „Cytadela Syriusza” posiada siedzibę i działa głównie w Lublinie, jednak coraz częściej wychodzi z inicjatywami poza miasto Lublin, organizując różnego rodzaju wydarzenia w innych miejscowościach Lubelszczyzny. Liczba członków stowarzyszenia jest płynna, oscyluje wokół stu osób – ludzi obu płci, w różnym wieku, o różnych poglądach których łączy wspólne zainteresowanie fantastyką.

„Cytadela Syriusza” zajmuje się wszystkim, co mieści się w pojęciu fantastyka: literaturą, filmem, komiksem, grami fabularnymi, planszowymi, bitewnymi, karcianymi, larpami, grami wideo, sztuką oraz muzyką, a także tym co związane z science fiction, fantasy, horrorem, historią alternatywną, realizmem magicznym czy utopią.
Stowarzyszenie jest organizatorem konwentów i festiwali takich jak: Festiwal Fantastki Falkon, Festiwal Kultury Dalekiego Wschodu „Nejiro”, Festiwal Gier Fantastycznych „Dragon”, Lubelskie Dni Fantastyki, Lubelskie Spotkania z Komiksem oraz Dni Jakuba Wędrowycza.

LSF „CS” prowadzi także Fantastyczne Centrum Kultury i Niepubliczną Bibliotekę Fantastyczną im. Stanisława Lema. Organizuje prelekcje, dyskusje, konkursy i turnieje, spotkania autorskie oraz warsztaty. Prowadzi spotkania poświęcone grom planszowym, RPG, bitewnym, karcianym oraz larpom. Jest także właścicielem portalu internetowego Paradoks, który codziennie dostarcza świeżą dawkę fantastycznych informacji w postaci newsów oraz publicystyki.

LSF „Cytadela Syriusza” może pochwalić się współpracą z wieloma twórcami, miłośnikami fantastyki, wydawcami, krytykami oraz innymi stowarzyszeniami i klubami fantastyki z całej Polski. Jesteśmy także częścią Polskiego Fandomu Fantastycznego.

Członkostwo

Zapraszamy do wstąpienia w szeregi Członków naszego Stowarzyszenia. Zapewniamy wspaniałą atmosferę, możliwość rozwoju przy tworzeniu i realizowaniu ciekawych projektów w ambitnym, kreatywnym gronie, a także możliwość poznania ludzi z pasją, którzy uwielbiają się nią dzielić.

Napisz do nas na adres: info@cytadelasyriusza.org lub przyjdź do Fantastycznego
Centrum Kultury przy ul. Lwowskiej 12 w Lublinie w jeden z  wtorków po godz. 18.00.

Jak zostać naszym Członkiem?

Wolontariat

Możliwość udzielania się w realizacji różnego rodzaju inicjatyw, pomoc w organizowaniu imprez kulturalnych, udział w powstawaniu świetnych projektów to sprawy, które przyciągają wielu ludzi do pracy wolontariackiej. Wolontariat wszechstronnie rozwija, pogłębia wiedzę, uczy nowych umiejętności i pozwala zdobyć doświadczenie, tak potrzebne na rynku pracy. Pozwala również mieć udział w działalności społecznej, czynieniu dobra dla innych.

Nasze Stowarzyszenie podejmuje wiele przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych, gdzie potrzeba wsparcia wolontariuszy. Oferujemy ciekawe działania, wspaniała atmosferę, możliwość rozwoju osobistego, poznania ciekawych ludzi i zdobycia cennych doświadczeń. Istnieje możliwość zaangażowania się jako wolontariusz w organizowaniu festiwali i konwentów: Festiwalu Fantastki Falkon, Festiwalu Kultury Dalekiego Wschodu „Nejiro” i innych, tworzenia serwisu internetowego Paradoks, funkcjonowania Fantastycznej Biblioteki im. Stanisława Lema, działań Fantastycznego Centrum Kultury, jak również w wielu innych inicjatywach Stowarzyszenia i jego bieżących pracach.

Jeśli chcesz zostać naszym wolontariuszem, zgłoś się do nas, pisząc na: info@cytadelasyriusza.org.

Praktyki Studenckie

Właściwie na każdym kierunku studiów każdy student musi odbyć praktyki studenckie. Jeśli nie znalazłeś interesującego miejsca, gdzie można je odbyć, zapraszamy do nas! Proponujemy udział w ciekawych i inspirujących działaniach we wspaniałej atmosferze. Damy Ci możliwość rozwoju osobistego, poznania ciekawych ludzi i zdobycia cennych doświadczeń.  

Jeśli chcesz odbyć u nas praktyki studenckie, zgłoś się do nas, pisząc na: info@cytadelasyriusza.org. Zapraszamy szczególnie studentów kierunków humanistycznych i społecznych.

Staże

W Stowarzyszeniu jest ciągle mnóstwo pracy do wykonania. Można w związku z tym odbyć u nas staż, który pozwolić zdobyć odpowiednie doświadczenie i brać udział we wspaniałych przedsięwzięciach.

Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana współpracą, zgłoś się do nas, pisząc na: info@cytadelasyriusza.org.